برای جستجو، شروع به تایپ کنید ...
رسول دلاکان

ورق فولادی-ورق آلیاژی-ورق استنلس استیل-ورق ضد سایش

ورق فولادي-ورق آلياژي-ورق استنلس استيل-ورق ضد سايش

فروش ورق فولادی ((قیمت مناسب)) انواع ورق فولادی
ورق استیل- ورق سیاه-ورق اسید شویی-ورق ساختمانی- ورق استنلس استیل-ورق st37-ورق st52-ورق a36-ورق a283-ورق a285-ورق a516-ورق a537-ورق a287

اصولاً ورق های فولادی با روشی به نام نورد تولید می شوند. نورد یکی از روش های شکل دهی فلزات است که در آن شمش فولادی از بین غلتک های بزرگ می گذرد. و کم کم فاصله این غلتک ها با هم به قدری کم می شود که ورق به ضخامت مورد نظر می رسد. به عنوان کاربردی ترین روش های شکل دهی فلزات محسوب می شود.

ورق های فولادی از روش نورد گرم و نورد سرد به شرح زیر تولید می شوند.

نورد گرم
در روش نورد گرم باید ورق فولادی از درجه حرارت 1400 عبور کند تا قالب نرم و آماده شکل پذیری و فرم دهی شود. در زبان انگلیسی به ورق های فولادی تولیدی از نورد گرم “هات رول پلیت” بیان می شود.

نامگذاری شیت و یا پلیت در روش نورد گرم به قطر ورق بستگی دارد. که اگر قطری بین 16/1 اینچ تا حدود 16/5 اینچ داشته باشند. به آن ورق ها شیت یا فویل و یا برگ گفته می شود. و اگر قطری ضخیم تر از 6 میلی متر داشته باشند به آن ورق های پلیت گفته می شود.

نورد سرد
ورق های فولاد نورد سرد دیگر با درجه حرارت تولید نمی شوند. بلکه با استفاده از فرایندهای کششی و فشار تولید می شوند.

دستگاه نورد سرد دارای 6 غلتک است. که دو تا از غلتک ها وظیفه ضخامت شمش ها را کم می کنند. و اصطلاحاً آنها را غلتک کار می نامند. 4 غلتک دیگر وظیفه نگهداری و محافظت غلتک های کار را دارند. تا از خم شدن دیگر جلوگیری کنند. به این 4 غلتک محافظ اصطلاحاً غلتک پشتیبان می گویند. که کمک چشمگیر و قابل توجهی در فرایند کاهش ضخامت می کند. از این روش در صنعت خودروسازی و لوازم خانگی استفاده می شود.

ورق سیاه
در بین انواع ورق های فولادی، ورق سیاه که از پرکاربردترین و مهم ترین ورق ها محسوب می شود. این نام یک اصطلاح است. که روی ورق سیاه گذاشتند. و این ورق به رنگ سیاه نیست. دلیل این نامگذاری این است که سطح این ورق براق و صیقلی نیست. این ورق از روش نورد گرم تولید می شود.

کاربرد انواع ورق سیاه عبارتند از
بدنه خودروها
ورق کف خودرو
لوله های درز دار
انواع پروفیل
تانکرسازی
کشتی سازی

فولاد رسول دلاکان
ارتباط با ما
09122136675
02128423820
واتس آپ :09122136675
اینستاگرام :fooladdalakan
ایمیل: fooladrasuldalak

بیش‌تر ...
خوب است بدانید:

رسول دلاکان، از ۵ سال پیش عضو سایت ایستگاه است .

این آگهی را اولین بار ۱ سال پیش ثبت کرده ... و ۲ هفته پیش به روز شده.

رسول دلاکان
رسول دلاکان
آگهی: ورق فولادی-ورق آلیاژی-ورق استنلس استیل-ورق ضد سایش
رسول دلاکان