برای جستجو، شروع به تایپ کنید ...
شهر ادوات زرین پارس

کاه جمع کن یا مکنده کاه مخزن دار

كاه جمع كن يا مكنده كاه مخزن دار

مکنده کاه یا کاه جمع کن دستگاهی است که پشت تراکتور به صورت کششی نصب میشود و نیروی خود را از گاردان تراکتور میگیرد و با استفاده از کمک دو چرخی که بر روی شاسی آن تعبیه شده در پشت تراکتور در حرکت است و کاه را از روی زمین توسط یک لوله مکنده ی انعطاف پذیر در انبار خود ذخیره میکند. سپس آنها را در محل مورد نظر تخلیه میکند .

دستگاه مکنده کاه با دو نیرویی که از الکترو موتور و تراکتور میگیرد راه اندازی میشود . مکنده کاه پشت تراکتوری کاه را از روی زمین با سرعت بالایی داخل تراکتور یا وسیله نقلیه ای که به ان متصل است انتقال میدهد و از داخل وسیله نقلیه به انبار کاه منتقل میکند .

از کاه جمع کن میتوان با نصب یک دستگاه موتور بنزینی یا دیزلی و همچنین یک جفت چرخ به صورت یدک کش که به وانت نیسان یا کامیونت وصل میشود برای جمع کردن برگ ها هم استفاده کرد .

برای جمع کردن محصولات کاهی در روش های سنتی , آنها را با ابزار آلات دستی داخل گونی های خیلی بزرگ میریختند و پشت کامیون بار میکردند . این فرایند بسیار پر زحمت و و همچنین زمان بر بود و میتوانست باعث اسیب رسیدن به سلامتی افراد شود . حالا با استفاده از دستگاه های کاه جمع کن یا مکنده کاه میتوان درمدت کوتاه و به راحتی کاه را بار کامیون و تریلی کرد .

اصولا دستگاه های مکنده کاه از یک پروانه سانتریفیوژی ساخته می شود که توان خودش را از محور تواندهی تراکتور می گیرد . سپس از طریق کانال ورودی هوا با مکش زیاد به داخل دستگاه کشیده میشود و از کانال خروجی هم با فشار زیاد به بیرون پرتاب میشود .

قطر دهانه ورودی و خروجی مکنده کاه 8 اینچ است و شیلنگ های خرطومی به دو طرف آن وصل شده اند که عملیات جمع آوری کاه را مانند یک جارو برقی انجام دهد . این دستگاه قابلیت نصب 12 مت شیلنگ را که برای پر کردن انبار های طویل مناسب تر است در دو قسمت ورودی و خروجی دارد . ظرفیت مکنده کاه پشت تراکتوری 10 تن کاه در ساعت است .

لوله خرطومی مکنده کاه در واحد های کشاورزی و دامی مورد کاربرد قرار میگیرد . لوله خرطومی مکنده کاه از جنس pvc مرغوب به صورت تقویت شده و ضخیم با فنر فولادی ساخته می شود تا در کاربرد هایی مثل مکش کاه , دانه , غلات و دیگر ذرات , بهترین باز دهی را داشته باشد . ضخامت و ساختار مستحکم لوله خرطومی مکنده کاه , باعث طول عمر مفید آن در محیط هایی مثل زمین ها

بیش‌تر ...
خوب است بدانید:

شهر ادوات زرین پارس، از ۳ سال پیش عضو سایت ایستگاه است .

این آگهی را اولین بار ۱ سال پیش ثبت کرده ... و ۱ سال پیش به روز شده.

شهر ادوات زرین پارس
شهر ادوات زرین پارس
آگهی: کاه جمع کن یا مکنده کاه مخزن دار
شهر ادوات زرین پارس